Strict Standards: Declaration of tresc::menu_stopnie() should be compatible with podstawowe::menu_stopnie($kat) in /home/ekovent/domains/eko-vent.pl/public_html/class/tresc.class.php on line 1152
GRUPA EKO-VENT Sp. z o.o.

Rekuperatory

Posiadamy w ofercie wszystkie centrale firmy BRINK m.in.

- Excellent

- HR300

- pełna gama nowych central SKY

 

Renovent Excellent - Cicha, energooszczędna wentylacja komfortu

alt
 

Efektywna wentylacja budynku mieszkalnego ma znaczący wpływ na komfort życia i zdrowie jego mieszkańców. Użytkownicy oczekują dobrej wentylacji, niezależnie od pory roku. Brink Climate Systems w odpowiedzi na te potrzeby przedstawia nowe urządzenie Renovent Excellent – centralę z odzyskiem ciepła przystosowaną nie tylko do obecnych, ale również przyszłych wymagań stawianych systemom wentylacji.

 

Cicha praca

Częściowo dzięki użyciu wentylatorów o średnicy 190 mm, pracujących na mniejszych obrotach, zredukowany został poziom dźwięku podczas pracy centrali. Zmniejszenie oporów wewnętrznych na urządzeniu i wymienniku poskutkowało bezgłośną pracą Renovent Excellent. Zwiększenie średnicy króćców przyłączeniowych czyli średnicy kanałów wentylacyjnych (zmniejszenie prędkości powietrza w kanale) jest kolejnym czynnikiem wpływającym na obniżenie poziomu hałasu.


Niższe zużycie energii

Dodatkowym atutem pracy nad redukcją poziomu hałasu jest zmniejszenie poboru mocy przez urządzenie. Renovent Excellent jest urządzeniem, które spełnia nie tylko obecne ale i przyszłe wytyczne Unii Europejskiej dotyczące zapotrzebowania na ciepło (maximum 1200 J/m3). Już teraz możesz zaoszczędzić dzięki obniżeniu poziomu zużycia energii w Twoim domu.


Regulacja stałego przepływu

Regulacja na podstawie stałego przepływu powietrza gwarantuje ciągłość wentylacji niezależnie od oporów przepływu na instalacji. Zrównoważona, pewna wentylacja zapewnia wysoką sprawność i efektywność systemu w każdych warunkach. Zasada stałego przepływu upraszcza regulację instalacji, a co za tym idzie obniża jej koszty.
Ponadto, stopień zabrudzenia filtrów w urządzeniu nie ogranicza strumienia świeżego, nawiewanego powietrza. Wyjątkowość centrali Renovent Excellent polega na połączeniu cech takich jak: regulacja stałego przepływu, maksymalnie ograniczony poziom hałasu i zastosowanie energooszczędnych wentylatorów EC o opatentowanej konstrukcji (łopatki wygięte do tyłu).


Ochrona przed zamarzaniem

System przeciwzamrożeniowy zabezpiecza wymiennik ciepła przed zamarzaniem, w przypadku wystąpienia bardzo niskich temperatur na zewnątrz. W centrali Renovent Excellent mamy do czynienia z „inteligentnym” systemem z nagrzewnicą wstępną. Czujniki temperatury monitorują warunki na wymienniku ciepła i włączają nagrzewnicę w razie konieczności. Gwarantuje to ciągłość wentylacji i wysoką sprawność odzysku ciepła, nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.


Opcje regulacji

Renovent Excellent może być wyposażony w sterownik 3-zakresowy z kontrolą zabrudzenia filtra lub w bezprzewodowy pilot.
System 2-strefowej wentylacji na życzenie, w celu jeszcze większej redukcji zapotrzebowania i zużycia energii, jest również jedną z opcji sterowania.
Z myślą o współpracy centrali z innymi urządzeniami Brink Climate Systems przygotował ją pod 2-przewodowy system E-bus.


By-pass w standardzie

Urządzenie w standardzie wyposażone jest w pełni automatyczny by-pass, uruchamiany w zależności od temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku, gdy proces odzysku ciepła jest niepożądany.


Wersje

Renovent Excellent dostępny jest w wersji lewej i prawej, z kilkoma możliwościami podłączenia kanałów:
- 4 króćce przyłączeniowe na górze (4b)
- 2 króćce na górze, 2 na dole (2b/2o)
- 3 króćce na górze i 1 na dole (3b/1o).
Oprócz bogatej w wyposażeniu wersji standardowej, Renovent Excellent dostępny jest w wersji „Plus”, mającej dodatkowe opcje tj. podłączenie czujników CO2 czy wilgotności względnej.


Zalety centrali Renovent Excellent

  •      duża wydajność  400 m3/h
  •      niski poziom hałasu
  •      redukcja poboru mocy
  •      niższe zapotrzebowanie budynku na ciepło, dzięki jego wyższemu odzyskowi
  •      automatyczny by-pass w standardzie
  •      „inteligentny” system przeciwzamrożeniowy z nagrzewnicą wstępną w wyposażeniu standardowym
  •      przystosowanie do systemu E-bus

 

 

Centrale HRU-EKO

 

Główna charakterystyka produktu

 

Wszystkie modele naszych central HRU-EKO standardowo wyposażone są w czujnik CO2, automatyczny by-pass oraz tygodniowy sterownik LCD. Podzespoły użyte w centralach HRU-EKO pochodzą od najbardziej renomowanych firm.

 

Okres gwarancji 2 lata.

 

Model HRU-EKO 300

     wydajność 300 m3/h

Model HRU-EKO 500

     wydajność 450 m3/h

 

Central HRU-EKO standardowo wyposażone są w:

 

- czujnik CO2,

- automatyczny by-pass

- tygodniowy sterownik LCD

- króćce w najwyższej klasie szczelności D

- wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy pokryte powłoką antybakteryjną

- wentylatory AC

- filtry klasy EU3

- system antyzamrożeniowy

- głośność 45 db

 

Zalety:

 

- Oszczędność energii i wymiana powietrza

- Efektywny recykling traconej energii przez redukujące urządzenie wymiany powietrza

- Większość energii można odzyskać poprzez wymianę powietrza, co prowadzi do dramatycznego zmniejszenia zewnętrznego ciśnienia, umożliwiając odpowiednio zmniejszoną klimatyzację.

- Funkcja regulowania wilgotności

- Wymiana powietrza na zewnątrz i wewnątrz zarówno w zakresie temperatury, jak i wilgotności.

- Komfortowa wymiana powietrza

- Z powodu równoczesnego nawiewu, różnica w temperaturze w pomieszczeniu nie jest zauważalna w czasie wymiany powietrza. Stabilna wymiana powietrza jest również możliwa w hermetycznym pomieszczeniu.

- Doskonałe wytłumienie dźwięków

- Nie przedostaje się hałas między pomieszczeniem i otoczeniem zewnętrznym, gdyż część główna rekuperatora i przepływ strumienia powietrza w urządzeniu są dobrze wyciszone.

 

 

Urządzenie Silavent Green Line HRX MVHR

HRX to wysoce wydajne urządzenie rekuperacyjne, zaprojektowane zgodnie z Brytyjskimi Wymogami Budowlanymi 2010, mające na celu zapewnienie zdrowej atmosfery w pomieszczeniach mieszkalnych poprzez ciągłą zrównoważoną wentylację. Przy zainstalowaniu wraz z naszymi przewodami wentylacyjnymi, zapewnia najwyższej klasy energooszczędny system wentylacyjny.