Strict Standards: Declaration of tresc::menu_stopnie() should be compatible with podstawowe::menu_stopnie($kat) in /home/ekovent/domains/eko-vent.pl/public_html/class/tresc.class.php on line 1152
GRUPA EKO-VENT Sp. z o.o.

Rekuperatory - treść ogólna

 Jeśli chcesz zobaczyć naszą ofertę rekuperatorów zapraszamy do zakładki “Oferta”

 

Współczesne budownictwo nie może funkcjonować bez sprawnej wentylacji charakteryzującą się oszczędnością ciepła. Za to wszystko odpowiedzialny jest – rekuperator. Mamy do zaoferowania dla Państwa kilka różnych rozwiązań rekuperatorów czyli urządzeń które w połączeniu z instalacją wentylacji mechanicznej są centralnym ich elementem odpowiedzialnym za odzysk ciepła z powietrza wentylowanego. Jak działa rekuperator:
 
 

 
Ilość ciepła jakie odzyskuje rekuperator jest głównie uzależniona od typu wymiennika ciepła jaki w nim został zastosowany. Dla maksymalnego czyli najkorzystniejszego odzysku energii z powietrza wywiewanego i skierowania go na strumień nawiewany do Państwa  mieszkań, oferujemy głownie urządzenia z wymiennikami krzyżowo-przeciwprądowymi. Gwarantują one sprawność co najmniej na poziomie ok. 80% przez co daje to najlepsze korzyści płynące z zastosowania tego typu rozwiązań.
 
Wymiennik krzyżowo - przeciwprądowy  - schemat działania.

 
Dzisiaj rekuperator poza odpowiedniego typu wymiennika powinien posiadać również kilka innych rozwiązań takich jak: bypass, wentylatory z elektroniczną komutacją EC lub zasilane prądem stałym DC.
Bypass to rozwiązane pozwalające na obniżenie temperatury powietrza latem w trakcie upalnych dni poprzez umożliwienie ominięcie wymiennika ciepła chłodniejszy strumień powietrza wprowadzamy do pomieszczenia.
 

 
Istotne jest też aby ta opcja mogła być aktywowana automatycznie (automatyczny bypass) czyli sterowanie ustawieniami temperatury wewnętrznej i zewnętrznej przez co rekuperator reagując na te zmiany i wyznacza maksymalnie komfortowy tryb pracy.
 
Istotnym elementem każdego rekuperatora są wentylatory bo to ich skuteczność gwarantuje odpowiednią ilość powietrza oraz cichą pracę całej instalacji.
 
 
Jeśli chcesz zobaczyć naszą ofertę rekuperatorów zapraszamy do zakładki “Oferta”

 

 • - w Gliwicach 14 –16 luty

  - Expo Silesia, Sosnowiec 21 – 23 luty

  - Twój dom, Bielsko-Biała 11 – 13 kwiecień
  - Targi Budownictwa, Kraków 24 – 26 kwiecień
 • Popularna rura TuboFlex wraca na polski rynek!

  Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszymi cenami.

 • Zapraszamy na targi

  Zapraszamy do odwiedzenia naszych stoisk na targach budowlanych w Polsce południowej. Najbliższa okazja to targi budowlane w Gliwicach 14 –16.02.

  Kolejne targi to:

  - Expo Silesia Sosnowiec 21 – 23 luty

  - Twój dom bielsko-Biała 11 – 13 kwiecień
  - Targi Budownictwa Kraków 24 – 26 kwiecień.
   

  Na naszych stoiskach znajdziecie Państwo najnowsze rozwiązania systemów energii odnawialnej t.j. wentylacja z rekuperacją, klimatyzacji, ogrzewanie pompami ciepła oraz systemów centralnego odkurzacza.

  Zapraszamy na targi
 • Promocja HRU EKO 300

  Tylko do końca lipca promocyjna cena na rekuperator z entalpicznym wymiennikiem ciepła HRU-EKO 300 - za jedyne 3870 zł netto wraz z tygodniowym sterownikiem!

  Oferta ważna do końca października 2013r


  Promocja HRU EKO 300
 • BEZPŁATNA WYCENA